MW-06-03-G-D-170-100
MW-06-03-G-D-170-100
Part Number
MW-06-03-G-D-170-100
Description
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.270" (6.858mm)
    Length - Stack Height0.170" (4.318mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)