MW-06-03-G-D-166-075
MW-06-03-G-D-166-075
Part Number
MW-06-03-G-D-166-075
Description
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.241" (6.121mm)
    Length - Stack Height0.166" (4.216mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)