MW-06-03-G-D-155-130
MW-06-03-G-D-155-130
Part Number
MW-06-03-G-D-155-130
Description
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.285" (7.239mm)
    Length - Stack Height0.155" (3.937mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)