MW-06-03-G-D-150-150
MW-06-03-G-D-150-150
Part Number
MW-06-03-G-D-150-150
Description
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.300" (7.620mm)
    Length - Stack Height0.150" (3.810mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)