MW-06-03-G-D-149-080
MW-06-03-G-D-149-080
Part Number
MW-06-03-G-D-149-080
Description
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.229" (5.817mm)
    Length - Stack Height0.149" (3.785mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)