MW-06-03-G-D-145-080
MW-06-03-G-D-145-080
Part Number
MW-06-03-G-D-145-080
Description
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.225" (5.715mm)
    Length - Stack Height0.145" (3.683mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)