MW-06-03-G-D-140-100
MW-06-03-G-D-140-100
Part Number
MW-06-03-G-D-140-100
Description
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.240" (6.096mm)
    Length - Stack Height0.140" (3.556mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)