MW-06-03-G-D-134-065
MW-06-03-G-D-134-065
Part Number
MW-06-03-G-D-134-065
Description
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
    ColorBlack, Natural
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.039" (1.00mm)
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.199" (5.055mm)
    Length - Stack Height0.134" (3.404mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)