HW-49-09-G-S-320-200
HW-49-09-G-S-320-200
Part Number
HW-49-09-G-S-320-200
Description
CONN HDR 49POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-49-09-G-S-320-200.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.200" (5.080mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions49
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.320" (8.128mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)