HW-45-20-S-S-690-310
HW-45-20-S-S-690-310
Part Number
HW-45-20-S-S-690-310
Description
CONN HDR 45POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-45-20-S-S-690-310.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.310" (7.874mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions45
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.690" (17.526mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)