HW-43-09-S-D-500-100
HW-43-09-S-D-500-100
Part Number
HW-43-09-S-D-500-100
Description
CONN HDR 86POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-43-09-S-D-500-100.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.100" (2.540mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions86
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.500" (12.700mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)