HW-39-10-G-D-315-078
HW-39-10-G-D-315-078
Part Number
HW-39-10-G-D-315-078
Description
CONN HDR 78POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-39-10-G-D-315-078.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.078" (1.981mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions78
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.315" (8.000mm)
    Length - Post (Mating)0.437" (11.100mm)