HW-38-09-T-S-354-157
HW-38-09-T-S-354-157
Part Number
HW-38-09-T-S-354-157
Description
CONN HDR 38POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-38-09-T-S-354-157.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.157" (3.988mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions38
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.354" (8.992mm)
    Length - Post (Mating)0.219" (5.563mm)