HW-37-10-L-T-515-100
HW-37-10-L-T-515-100
Part Number
HW-37-10-L-T-515-100
Description
CONN HDR 111POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-37-10-L-T-515-100.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.100" (2.540mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions111
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.515" (13.081mm)
    Length - Post (Mating)0.215" (5.461mm)