HW-36-20-F-S-250-SM
HW-36-20-F-S-250-SM
Part Number
HW-36-20-F-S-250-SM
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-20-F-S-250-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.815" (20.700mm)