HW-36-20-F-D-1065-SM-A
HW-36-20-F-D-1065-SM-A
Part Number
HW-36-20-F-D-1065-SM-A
Description
CONN HDR 72POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-20-F-D-1065-SM-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions72
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height1.065" (27.051mm)