HW-36-17-T-S-300-SM
HW-36-17-T-S-300-SM
Part Number
HW-36-17-T-S-300-SM
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-36-17-T-S-300-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.415" (10.541mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.115" (2.921mm)