HW-36-12-F-S-765-SM
HW-36-12-F-S-765-SM
Part Number
HW-36-12-F-S-765-SM
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-12-F-S-765-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.765" (19.431mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)