HW-36-12-F-S-750-SM
HW-36-12-F-S-750-SM
Part Number
HW-36-12-F-S-750-SM
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-12-F-S-750-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.750" (19.050mm)
    Length - Post (Mating)0.215" (5.461mm)