HW-36-11-L-S-400-SM
HW-36-11-L-S-400-SM
Part Number
HW-36-11-L-S-400-SM
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-11-L-S-400-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.400" (10.160mm)
    Length - Post (Mating)0.465" (11.811mm)