HW-36-09-F-S-495-SM
HW-36-09-F-S-495-SM
Part Number
HW-36-09-F-S-495-SM
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-09-F-S-495-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.495" (12.573mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)