HW-36-09-F-S-460-SM
HW-36-09-F-S-460-SM
Part Number
HW-36-09-F-S-460-SM
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-09-F-S-460-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.460" (11.684mm)
    Length - Post (Mating)0.205" (5.207mm)