HW-36-09-F-S-430-SM
HW-36-09-F-S-430-SM
Part Number
HW-36-09-F-S-430-SM
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-09-F-S-430-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating)0.235" (5.969mm)