HW-36-09-F-D-490-SM
HW-36-09-F-D-490-SM
Part Number
HW-36-09-F-D-490-SM
Description
CONN HDR 72POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-09-F-D-490-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions72
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.490" (12.446mm)
    Length - Post (Mating)0.175" (4.445mm)