HW-36-08-F-S-305-SM
HW-36-08-F-S-305-SM
Part Number
HW-36-08-F-S-305-SM
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-08-F-S-305-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.305" (7.747mm)
    Length - Post (Mating)0.160" (4.064mm)