HW-35-20-G-S-800-SM
HW-35-20-G-S-800-SM
Part Number
HW-35-20-G-S-800-SM
Description
CONN HDR 35POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-35-20-G-S-800-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions35
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.800" (20.320mm)
    Length - Post (Mating)0.265" (6.731mm)