HW-35-17-T-S-200-100
HW-35-17-T-S-200-100
Part Number
HW-35-17-T-S-200-100
Description
CONN HDR 35POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-35-17-T-S-200-100.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.100" (2.540mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions35
    Length - Overall Pin0.480" (12.192mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.180" (4.572mm)