HW-35-15-F-D-390-SM
HW-35-15-F-D-390-SM
Part Number
HW-35-15-F-D-390-SM
Description
CONN HDR 70POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-35-15-F-D-390-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.390" (9.906mm)
    Length - Post (Mating)0.175" (4.445mm)