HW-35-12-F-S-820-SM
HW-35-12-F-S-820-SM
Part Number
HW-35-12-F-S-820-SM
Description
CONN HDR 35POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-35-12-F-S-820-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions35
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.820" (20.828mm)
    Length - Post (Mating)0.145" (3.683mm)