HW-35-12-F-S-760-SM
HW-35-12-F-S-760-SM
Part Number
HW-35-12-F-S-760-SM
Description
CONN HDR 35POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-35-12-F-S-760-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions35
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.760" (19.304mm)
    Length - Post (Mating)0.205" (5.207mm)