HW-35-12-F-D-815-SM
HW-35-12-F-D-815-SM
Part Number
HW-35-12-F-D-815-SM
Description
CONN HDR 70POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-35-12-F-D-815-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.815" (20.700mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)