HW-35-11-F-S-710-SM
HW-35-11-F-S-710-SM
Part Number
HW-35-11-F-S-710-SM
Description
CONN HDR 35POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-35-11-F-S-710-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions35
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.710" (18.034mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)