HW-35-10-L-Q-200-230
HW-35-10-L-Q-200-230
Part Number
HW-35-10-L-Q-200-230
Description
CONN HDR 70POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-35-10-L-Q-200-230.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.200" (5.08mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.230" (5.842mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.400" (10.160mm)