HW-35-10-F-S-535-SM
HW-35-10-F-S-535-SM
Part Number
HW-35-10-F-S-535-SM
Description
CONN HDR 35POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-35-10-F-S-535-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions35
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.535" (13.589mm)
    Length - Post (Mating)0.230" (5.842mm)