HW-35-09-L-D-315-SM-001
HW-35-09-L-D-315-SM-001
Part Number
HW-35-09-L-D-315-SM-001
Description
CONN HDR 70POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-35-09-L-D-315-SM-001.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.315" (8.000mm)
    Length - Post (Mating)0.350" (8.890mm)