HW-35-09-F-S-510-SM
HW-35-09-F-S-510-SM
Part Number
HW-35-09-F-S-510-SM
Description
CONN HDR 35POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-35-09-F-S-510-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions35
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.510" (12.954mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)