HW-34-20-F-S-825-SM
HW-34-20-F-S-825-SM
Part Number
HW-34-20-F-S-825-SM
Manufacturer
Samtec Inc.
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-34-20-F-S-825-SM.pdf
Category
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Family
Series
Flex Stack, HW
    Specifications
    SeriesFlex Stack, HW
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions34
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.825" (20.955mm)
    Length - Post (Mating)0.240" (6.096mm)