HW-34-15-F-S-310-SM
HW-34-15-F-S-310-SM
Part Number
HW-34-15-F-S-310-SM
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-34-15-F-S-310-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions34
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.310" (7.874mm)
    Length - Post (Mating)0.255" (6.477mm)