HW-34-14-F-Q-200-055
HW-34-14-F-Q-200-055
Part Number
HW-34-14-F-Q-200-055
Description
CONN HDR 68POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-34-14-F-Q-200-055.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.200" (5.08mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.055" (1.400mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)1.175" (29.845mm)