HW-34-11-S-D-355-210
HW-34-11-S-D-355-210
Part Number
HW-34-11-S-D-355-210
Description
CONN HDR 68POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-34-11-S-D-355-210.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.210" (5.334mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.355" (9.017mm)
    Length - Post (Mating)0.365" (9.271mm)