HW-34-11-H-D-360-230
HW-34-11-H-D-360-230
Part Number
HW-34-11-H-D-360-230
Description
CONN HDR 68POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-34-11-H-D-360-230.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.230" (5.842mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.360" (9.144mm)
    Length - Post (Mating)0.340" (8.636mm)