HW-34-11-F-S-655-SM
HW-34-11-F-S-655-SM
Part Number
HW-34-11-F-S-655-SM
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-34-11-F-S-655-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions34
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.655" (16.637mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)