HW-34-11-F-S-625-SM
HW-34-11-F-S-625-SM
Part Number
HW-34-11-F-S-625-SM
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-34-11-F-S-625-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions34
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.625" (15.875mm)
    Length - Post (Mating)0.240" (6.096mm)