HW-34-11-F-D-710-SM
HW-34-11-F-D-710-SM
Part Number
HW-34-11-F-D-710-SM
Description
CONN HDR 68POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-34-11-F-D-710-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.710" (18.034mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)