HW-34-10-F-S-590-SM
HW-34-10-F-S-590-SM
Part Number
HW-34-10-F-S-590-SM
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-34-10-F-S-590-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions34
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.590" (14.986mm)
    Length - Post (Mating)0.175" (4.445mm)