HW-34-10-F-S-525-SM
HW-34-10-F-S-525-SM
Part Number
HW-34-10-F-S-525-SM
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-34-10-F-S-525-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions34
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.525" (13.335mm)
    Length - Post (Mating)0.240" (6.096mm)