HW-34-09-F-D-446-110
HW-34-09-F-D-446-110
Part Number
HW-34-09-F-D-446-110
Description
CONN HDR 68POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-34-09-F-D-446-110.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.800mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.446" (11.328mm)
    Length - Post (Mating)0.174" (4.420mm)