HW-33-20-L-S-775-SM
HW-33-20-L-S-775-SM
Part Number
HW-33-20-L-S-775-SM
Description
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-33-20-L-S-775-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions33
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.775" (19.685mm)
    Length - Post (Mating)0.290" (7.366mm)