HW-33-16-T-S-375-SM
HW-33-16-T-S-375-SM
Part Number
HW-33-16-T-S-375-SM
Description
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-33-16-T-S-375-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions33
    Length - Overall Pin0.380" (9.650mm)
    Length - Stack Height0.375" (9.525mm)
    Length - Post (Mating)0.005" (0.127mm)