HW-33-16-F-S-250-SM
HW-33-16-F-S-250-SM
Part Number
HW-33-16-F-S-250-SM
Description
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-33-16-F-S-250-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions33
    Length - Overall Pin0.380" (9.650mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)